موفق درامتیازگیری و ناکام درگلزنی!

 سلام برهواداران استقلال و آبی دلان:

      

 

درمورد استقلال همانگونه که قبلا هم عرض کردم باید منتظر گذار ازهفته های ابتدایی لیگ باشیم و سپس درمورد شرایط تیم و نقاط قوت و ضعف آن سخن بگوییم و انتظاراتمان را بیان کنیم.... اکنون 5 هفته از لیگ نهم می گذرد و لذا بهترازابتدای فصل می توان استقلال محک خورده دراین چندهفته را مورد ارزیابی قرارداد.

 

انتظارات معقول و منطقی هواداران استقلال دراین فصل بطور قطع کمتر از فصل قبل نیست!... این استقلال قهرمان فصل قبل شده است وپس ازآن توانسته است ضمن حفظ اسکلت تیم قهرمان ، حتی درنقاطی هم تقویت گردد و طبیعتا وضعیت فعلی می تواند پشتوانه فنی و روحی - روانی قابل ملاحظه ای درکوره راه لیگ برتر و لیگ قهرمانان باشد.... وقتی دربازی با سایپا ودرزیر نور ورزشگاه به چهره های درخشانی همچون جانواریو ، برهانی ، کاظمی و... که ازستارگان تیم قهرمان هستند و برروی نیمکت ذخیره ها نشسته بودند می نگریستیم باورمان می شد که این استقلال باچنین مهره هایی برای تجدید قهرمانی و درخشش درعرصه آسیا و تجدید افتخارات گذشته درقاره کهن ، کمبودی بلحاظ بازیکن ندارد و می تواند و می بایست که دراین فصل جوابگوی مطالبات برحق هواداران باشد... البته ناگفته نماند که نقاط ضعفی هم در بازیکنان فعلی بعلاوه معضل تطبیق آنان با پست هایشان وجوددارد که بحث آن را به آینده ای نزدیک موکول می نماییم تا قطار استقلال به ایستگاه های بعدی برسد و مهیای دربی گردد.

 

بطورخیلی خلاصه عرض میشود که ازنگاه فنی ، تغییرسیستم استقلال از 2-5-3 فصل قبل به سیستم فعلی که 4 دفاع را دردستورکارقرارداده است باعث گردیده است که یکی ازبهترین بازیکنان فصل قبل لیگ ( خسروحیدری) که از ارکان اصلی قهرمانی استقلال بود بطورنسبی ازمداربازی خارج گردد و قادرنباشد بازدهی سابق رادراستقلال داشته باشد و ضمنا جناح چپ استقلال باحضور بیک زاده تبدیل به یک منطقه امن برای حریفان گردیده است تابه راحتی درآن فضا جولان دهند وبرای خود موقعیت فراهم سازند!... دراینجاست که نقش " کادرفنی " استقلال به رهبری مرفاوی معنا می یابد که می بایست توانایی خودرا دربرطرف کردن این معضلات و نظایرآن به نمایش بگذارد.

 

مرفاوی می بایست بداند که " فرصت اثبات " درتیم های سرخابی اندک است و زمان رادریابد و از اهرمهای موجود و مشاوره های لازم بمنظور تحمیل خود به جرگه مربیان بادانش ، کاردان ودرعین حال شجاع استفاده نماید.

 

یک موضوع بسیارمهم این است که خوشبختانه استقلال دراین فصل درامتیازگیری موفق نشان داده است اما تاکجا می تواند با این نوع بازی و بحران گل نزدن مهاجمانش به پیش رود؟!... و یا اگر استقلال دراین 5 بازی فقط 1 گل خورده است نمی توان حکم قطعی به استحکام ساختاردفاعی اش داد... ساختاردفاعی و مهره های دفاعی استقلال در بازی با سایپا نشان دادند که برروی ضدحملات حریفانی نه چندان قوی هم دچارضعف های اساسی می باشند... وموضوع دیگر اینکه تابحال به این موضوع فکرکرده ایم که اگر دراین فصل استقلال گل اول بازی رادریافت نماید آیا قادر به جبران نتیجه و یا پیروزی خواهدبود؟... ویا اگروحید طالب لو دربازی با سایپا وبعداز دریافت گل اول ، فرصت مسلم بعدی را ازحریف نمی گرفت آیا استقلال می توانست نتیجه را جبران نماید؟! و...

 

البته ما می بایست نیمه پر وخالی لیوان را همزمان مشاهده کنیم و ازاینکه استقلال ازهم اکنون به جمع مدعیان پیوسته است شادباشیم ولی واقعیت های فعلی وتجربه های تلخ گذشته هم درجای خود قابل بحث خواهد بود. در هرحال بازهم منتظر می مانیم تاسیمای واقعی استقلال ونمایش آبی پوشان را درهفته های بعد به نظاره بنشینیم و بهتربه تحلیل و نقد بپردازیم... والسلام

 

=========================

 

سالروز شهادت ابرمرد تاریخ جهان ، یارویاور ضعیفان ، غمخوار محرومان و پدریتیمان ، تبلور انسانیت و مردانگی ، منادی حق وعدالت و... و فریاد سرخ شلاق خوردگان تاریخ ، حضرت علی (ع) برهمگان تسلیت باد.

 

/ 5 نظر / 9 بازدید
مهران

سلام . وبلاگ فوق العاده اي داري . خوشحال مي شم از ستاره شهر منم ديدن کني - www.starcity.ir

مهران

سلام . وبلاگ فوق العاده اي داري . خوشحال مي شم از ستاره شهر منم ديدن کني - www.starcity.ir

مهران

سلام . وبلاگ فوق العاده اي داري . خوشحال مي شم از ستاره شهر منم ديدن کني - www.starcity.ir

مهران

سلام . وبلاگ فوق العاده اي داري . خوشحال مي شم از ستاره شهر منم ديدن کني - www.starcity.ir

حامدوشیوا

سلام وب قشنگی داری انشاالله قهرمانی استقلال به ماهم سربزنید خوشحال میشیم توروخدا برامون دعاکنید آبیتههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه