یادی ازیک حماسه

سلام برهواداران استقلال و آبی دلان:

 

از آن شب روءیایی و فراموش ناشدنی که کاپ پرافتخار قهرمانی سومین دوره جام باشگاه های آسیا در ورزشگاه خاطره انگیز امجدیه برفراز دستان کاپیتان علی جباری و یارانش قرار گرفت ودست به دست گردید حدود 4 دهه می گذرد... همان شبی که تیم آبی پوش پایتخت قادرشد نماینده اسرائیل را که عنوان قهرمانی اولین دوره این رقابت ها را یدک می کشید دروقت اضافه فینال شکست دهد و این شادی را با میلیونها نفر از مسلمانان تحت ستم منطقه و آزادگان جهان قسمت نماید... همان شبی که باعث گردید هزاران هزار نفر از هواداران تیم آبی پوش و فوتبال ملی ایران زمین درورزشگاه امجدیه و هرکوی وبرزن به شادی و سرور پرداخته و به خیابان ها سرازیرگردند تا قهرمانی نماینده ایران را با تمام وجود فریادکنند که توانسته بود برای اولین بار به قله رفیع قاره کهن آسیا صعود نماید و جام قهرمانی را برایشان به ارمغان آورد... راستی چه شبی بود آنشب که خاطراتش سینه به سینه و نسل به نسل منتقل می گردد... جمعه شب 21 فروردین ماه سال 1349.

 

آن روزها گذشت تا بازهم تیم محبوب آبی دلان دربستر تاریخ به حیات پرافتخار خودادامه داده و میلیونها هوادارش را به روزهای طلائی تری نوید دهد... آری ، آن زمان ها سپری گردید و سالیان دیگری ازراه رسید... سالیانی که برای هواداران قهرمان آبی پوش آسیا تداعی کننده اتفاقات و لحظات تلخ وشیرین زیادی بوده است.... لحظاتی که هواداران عاشق دراقصی نقاط جهان گاه از فرط شادی و شعف باتمامی وجود به وجد آمده و به آسمان ها پروازکرده اند و یا اینکه ازشدت غم و اندوه باچشمان اشکبار درهم شکسته و به سوگ نشسته اند .... و این است راز و رمز استمرار حیات محبوب ترین ورزش جهان وایران که تمامی مرزهای جغرافیایی ، اجتماعی ، ایدئولوزیک و.... و حتی طبقاتی را هم فرو می ریزد و میلیونها نفررا درسراسر گیتی با هرگونه تفاوتی به هم پیوند می دهد.

 

آری می گفتیم که ازآن شب روءیایی و خاطره انگیز سالیان سال گذشته است اما قهرمان آبی پوش ایران و آسیا بازهم فرصت یافت که با اقتدار بربام قاره کهن آسیا صعود نماید... استقلال 3 باردیگر تا فینال رقابت های آسیا صعود کرد که فقط یک باردگر قادرگردید برقله قهرمانی صعود نموده و افتخاردیگری برای میلیونها هوادار و کشورعزیزمان ایران را به ارمغان آورد.

 

و اکنون 6 سال ازآخرین حضور استقلال درعرصه رقابت های آسیایی می گذرد تا بازهم پرافتخارترین تیم ایران درآسیا به مصافی دیگر بشتابد و چشمان میلیونها هوادار عاشق را به مستطیلی سبز بدوزد که درخانه حریف قراردارد.

 

برای موفقیت تیم محبوبمان در عرصه آسیا دعا می کنیم و امیدواریم که آبی پوشان بتوانند پاسدار منزلت و افتخاراتی باشند که پیشینیان درعرصه آسیا کسب کرده اند.... به امید موفقیت استقلال در عرصه آسیا.

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
مجید

سلام دوست عزیز: باتشکر از پیشنهاد شما یادآوری می نمایم که کلمه ( آبی دلان) زیبا ترین کلمه ای است که من برای نام وبلاگم انتخاب کرده ام. این کلمه اکنون بقدری فراگیرشده است که خوشبختانه بسیاری از سایت ها و انجمن های فوتبالی باهمین نام فعالیت می کنند و... بااینحال بازهم از شما متشکرم... موفق و سربلندباشید