درانتظارمعجزه

سلام برهواداران استقلال و آبی دلان:

 

 

حکایت استقلال ، هواداران و امیرقلعه نویی دراین فصل حکایت غریبی است!... فاتح جام حذفی فصل قبل با امیدواری های فراوان پابه عرصه لیگ هشتم گذاشت تا خاطرات تلخ و زهرآگین فصل هفتم را به فراموشی بسپارد اما این امیدواری در هفته های ابتدایی فصل ازیک رو’یای شیرین به یک کابوس تلخ تبدیل گردید تا باز هم هواداران استقلال سرنوشتی غم انگیزتر ازفصل قبل را برای تیم محبوبشان متصور گردند و دل به حوادث آینده ببندند.

 

اما سرنوشت بگونه ای دیگر رقم خورد و استقلال ازهفته ششم برخاست ، قامت راست نمود ، پرواز کرد و اوج گرفت تا درهمان نیم فصل اول به تمامی تیم های مدعی چنگ ودندان نشان دهد و هوادارانش را به یک قهرمانی دلنشین و رو’یایی نوید دهد اما....

 

درمیانه نیم فصل دوم که تیم محبوب آبی دلان یکه وتنها برصدرجدول جلوس کرده بود دچاربیماری شد تا روند صعودی اش دچار وقفه گردد و باتنی رنجور و لنگ لنگان به سمت قله قهرمانی حرکت نماید غافل ازاینکه رقیب اصلی اش درآرامش و ثبات کامل فاصله ها را نزدیک و نزدیکتر می کند تا به استقلال برسد و سریعتر از استقلال رقیب را پشت سربگذارد و درآستانه فتح جام قهرمانی قرارگیرد.

 

اکنون دیگر فرصت پرداختن به گذشته ها و تحلیل این بیماری نیست که درجای خود بحث های فراوانی می طلبد... بسیاری ازگفتنی ها را ما و دیگران گفته ایم... امیرقلعه نویی با پیشینه درخشان حضورخود دراستقلال وپتانسیل تیم تحت هدایتش این توانایی راداشت که استقلال را حتی قبل از پایان فصل به عنوان قهرمانی برساند و کارراتمام کند اما این کارانجام نگرفت .

 

درادامه کار، لیگ قهرمانان آسیا و نتایج بازی های آن مزید برعلت گردید که توان استقلال دچارکاهش گردد و چندهفته بپایان فصل باقی بود که استقلال و قلعه نویی طبق معمول آخرفصل دچارحواشی وبحران هایی گردند تا جریانی که قهرمانی استقلال وموفقیت قلعه نویی را برنمی تابید ( متشکل از خودی ها و غریبه ها!) شکل گیرد و با یک نبش قبرتاریخی وحیرت انگیز استقلال و سرمربی اش را وارد فازجدیدی ازبحران نماید!

 

این بار قضیه ابعاد بسیاربزرگتری بخود گرفت تا صرفا سرمربی استقلال را نشانه نگیرد و حیثیت دیگران و باشگاه محبوب استقلال را هم لکه دارنماید... البته هرچندکه تاحدودزیادی این قضیه حل وفصل گردید اما چه کسی می توانست زمان رابه عقب برگرداند تا استقلال وسرمربی اش بتوانند 2 بازی اخیرخودرا درفضای مناسب تری انجام دهند؟!..... ماهیچگاه امیرقلعه نویی را ازاشتباهات فنی تاءثیرگذارش دراخذ نتایج ضعیف استقلال تبرئه نمی کنیم اما منصفانه این است که تمامی عوامل پیدایش وضعیت فعلی استقلال را درکنارهم قرارداده و قضاوت کنیم.

 

 نکته جالب این بود که این نبش قبرتاریخی می توانست پس ازاتمام فصل هم انجام گردد و نیت خیربانیانش دریک فرصت مناسب ترجامه عمل بپوشد اما اینگونه نشد زیرا درپایان فصل انجام این پروژه باقهرمانی احتمالی استقلال فاقد ارزش می شد و منتفی می گردید!

 

اکنون کاربه روزآخررسیده است... ابتکارعمل ازدست امیرقلعه نویی خارج شده و سرنوشت استقلال به دلایل مختلف ( فنی و حاشیه ای ) دردستان رقیب ودیگران قرارارد... وضعیت این فصل و وروزآخرش تشابه عجیبی بافصل اول وپنجم لیگ برتر دارد بااین تفاوت که در دوفصل مزبور سرنوشت قهرمانی لیگ دردست استقلال بود ولی این بار بدست دیگران...!... هواداران درانتظاری کشنده بسرمی برند بااین امید که این باردیگران برای قهرمانی استقلال بازی کنند تا معجزه ای رخ دهد و بدشانسی های روزهای آخر استقلال دربرخی ازفصول گذشته پایان یابد.... شاید این بار مشیت الهی حکم برقهرمانی استقلال دهد تا هواداران ازشادی به پرواز درآیند و خستگی یک فصل را ازتن بیرون کنند.... باید منتظربمانیم..... به امیدقهرمانی استقلال .... انشاءالله.

 

 

/ 3 نظر / 6 بازدید
محمد رضا

سلام به امید قهرمانی استقلال فقط دعا کن دوست عزیز

قاسم

تبریک میگم... من که هنوز باورم نمیشه قهرمان شدیم... واقعآ قهرمانی بهمون چسبید چون شرایط جوری شده بود که شانس کمی داشتیم... خدا را شکر.

مجید

سلام برآبی دلان: تبریک و صد تبریک//// راستش حال آپ کردن ندارم... خیلی خسته ام.../// منو ببخشید و انشا’الله دراولین فرصت آپ میکنم/// خداوند بزرگ را باتمام وجودشاکرم //// زنده باد استقلال و سرافرازباد آبی دلان///