خط آتش استقلال ، کابوس تمامی حریفان

سلام برهواداران استقلال و آبی دلان

 

 

قطار لیگ به ایستگاه پنجم رسید تا صدرنشین خودرا بهتربشناسد… استقلال که دربازی های قبل با حرفه ای گری بازی کرده و امتیازگرفته بود توانست دربازی پنجم لیگ حریفی را شکست دهد که در۹ فصل گذشته اجازه بردن را به استقلال درخانه اش نداده بود!… حریفی که ازیک مربی بادانش همچون جلالی سود می برد و امیدواربود درجهنم اهواز بازهم ازاستقلال امتیازبگیرد و مانع صدرنشینی این تیم شود اما این بار کادرفنی استقلال بایک بازی حساب شده و منطقی درنیمه اول با اختلاف یک گل حریف را مغلوب کردند و درنیمه دوم به اداره بازی پرداختند تا درفرصت های مناسب نیش خود را درپیکر حریف فروبرند و گلبارانشان کنند و اینگونه شد که درپایان بازی ناخدای حریف و شاگردانش در طوفان مهیب و گرداب آبی ها غرق شدند و کشتی آنان به گل نشست!…


کسب این ۳ امتیاز حساس ازرقیب خوزستانی استقلال و طلسم شکنی ۹ ساله را می توانیم از زوایای دیگری نیز بنگریم:

 

۱ – صدرنشینی  و خط ونشان استقلال برای مدعیان:

 

 استقلال درآستانه یک بازی حساس قراردارد… حریف استقلال تراکتوریها هستند که درفصل گذشته نشان دادند شخصیت کسب سهمیه آسیا را دارا می باشند ( هرچند موفق نشدند ) و این فصل با موفق ترین سرمربی دهه اخیر سودای دیگری درسر دارند!… هرچند تراکتوریها صحبت ازسهمیه می کنند اما کیست که نداند قلعه نویی جاه طلب ازهم اکنون به صدرنشینی و قهرمانی می اندیشد و شاگردانش را هم در همین مسیرهدایت می کند!… بااین تفاصیل اکنون استقلال درایستگاه ششم لیگ به همین حریف برخورد می کند درحالیکه بلحاظ امتیازی برترازآنان است و لذا همین موضوع می تواند درآستانه این بازی خانگی و بلحاظ روحی – روانی کفه امتیازگیری را به نفع آبی ها  سنگین تر نماید.

 

۲ – آزمون چهره های جدید و دستیابی به ترکیب اصلی:

 

ازیک زاویه دیگر نمایش استقلال دربازی اهواز با ورود ۲ چهره جدید مقارن گردید… جاسم کرار و میداوودی فرصت بازی را پیداکردند تا کادرفنی استقلال بتواند بابهره گیری از مهره های خود و بتدریج به ترکیب اصلی دست یابد ضمن اینکه میلاد بازگشتی پرفروغ داشت و توانست با گلزنی دراین بازی برای تمامی حریفان خط و نشان بکشد… بی گمان خط آتش استقلال به رهبری فرهاد مجیدی ازهم اکنون به کابوس تمامی حریفان  تبدیل شده است!

 

۳ – پایان کابوس نیمه های دوم!:

 

 کادرفنی استقلال دراین بازی نشان داد که می تواند درنیمه های دوم و برخلاف بسیاری از بازی های فصل قبل موفق ظاهرشود… درنیمه دوم آمدن کیانوش رحمتی به جای شریفات یک تعویض طلایی بود و خوشبختانه این تعویض باعث نشد که استقلال به لاک دفاعی فروبرود… این مورد اتفاق خوشایندی برای هواداران استقلال است که ازکابوس نیمه های دوم خلاص شوند!… درضمن خروج جباری ازبازی و آمدن یک چهره تهاجمی ( میداوودی ) بجای وی نشان از شجاعت کادرفنی استقلال می داد که از پتانسیل بازیکنانش مبنی برگلباران حریف بخوبی آگاه است ونمی خواهد تیم را به دفاع و احتیاط بیچا بکشاند.

 

فعلا به همین موارد بسنده می کنیم و درانتظار روند صعودی استقلال و کسب شخصیت قهرمانی استقلال باقی می مانیم… هرتیمی روزهای بد و روزهای خوب دارد… امکان دارد استقلال دریک بازی آتی و برخلاف پیش بینی ها دچار یک ناکامی شود اما اگر تیم به ” ثبات ” رسیده باشد و تفکرات کادرفنی درمسیر صحیح قرارگرفته باشد ، ناکامی مزبور را صرفا یک ” اتفاق ” می بیند و در گرداب آن باقی نمی ماند و دچارنوسان نمی شود.

 

 تیمی که به ثبات رسیده باشد وازیک تفکر صحیح و پخته بهره مند باشد و شخصیت قهرمانی پیداکند همچون رودخانه خروشانی می ماند که درمسیر خود صخره های سنگین را جابجا می کند و هرمانعی را ازسرراه برمی دارد تا به مقصد رسد.

 

درانتظار شکوفایی  استقلال مدل ۹۰ باقی می مانیم و امیدواریم که کادرفنی و آبی پوشان دچار ساده اندیشی  و غرور نشوند و ادامه لیگ را جدی بگیرند و به کمترازقهرمانی رضایت ندهند… انشاالله.

/ 3 نظر / 16 بازدید
حمید

سلام.بسیار وبلاگ زیبایی دارید.عید شما مبارک

الهام

سلام خوبي ؟ وبلاگ زيبايي داري اتفاقا من يه سايت دارم که خوشحال ميشم باهات تبادل لينک بکنم . اگر تو هم مايل بودي منو به اسم بهترين هاي ايران لينک کن و بهم بگو تا منم با افتخار لينکت کنم www.bestiran.ir

مبارز بلاگ

مبارز بلاگ ، سنگری جدید برای مبارزه. دفاع همچنان باقیست... از سنگر مجازی ما دیدن نمائید. منتظر بازید و نظرات شما هستیم. www.mobarezblog.mihanblog.com این ارسال به صورت خودکار انجام شده است.