عشق است استقلال

سلام برهواداران استقلال و آبی دلان:

 

  

با پایان یافتن هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران و صعود استقلال به رده دوم جدول رده بندی که با شکست رقیب دیرینه آبی ها همراه بود می توانیم چشم انداز امیدوارکننده ای را برای استقلال تصور نماییم... بدون شک نمی توان از فتح دربی 69 و پیامدهای مثبت آن در تعیین سرنوشت این فصل استقلال چشم پوشید زیرا به تجربه ثابت گردیده است که قطب های سرخابی فوتبال ایران فتح دربی را بمثابه سکوی پرتاب در مدار قهرمانی لیگ برتر تلقی می کنند و با اتکا برنتیجه آن مسیرخودرا برای موفقیت های آتی هموار می سازند.

 

 

اکنون می توان استقلال را رسما و عملا یک تیم مدعی دانست که علیرغم فرازونشیب ها ونوسانات هفته های آغازین و معضلات فنی و حاشیه ای اش توانسته است با درایت مدیریت و کادرفنی باتجربه خود ، بتدریج و آرام آرام ازدامنه پر فرازونشیب کوهستان لیگ دهم عبور کرده و به یال آن گام نهد تا بامشاهده قله کوه عزم خود را برای فتح آن وترنم سرود قهرمانی بربلندای کوهستان جزم نماید.

 

بیاد داریم ازابتدای فصل وحتی قبل ازآغاز ، منصور پورحیدری ، مرد کهنه کار و اسطوره سرمربی گری آبی ها در مصاحبه های خویش اعلام کرده بود که استقلال فصل دهم با توجه به مشکلات قبل از شروع فصل ، برای تیم شدن به زمان نیازدارد. با پیشینه ای که از ایشان سراغ داریم هنگامیکه وی از تیم شدن استقلال درمیانه فصل سخن می گوید آن را گزافه نمی دانیم زیرا پورحیدری با تیم محبوب آبی دلان سالیان سال زندگی کرده و با مسایل ریزودرشت و معضلات مختلف فنی و حاشیه ای اش آشنایی کامل دارد... درهمین راستا سرمربی استقلال هم با گذار از هفته های دشوار آغازین فصل بر همین نکته تاکید داشت و نمایش دلپذیر استقلال و اخذ نتایج بهتر را به هفته های بعد موکول کرده بود.

 

البته بایستی بپذیریم که استقلال ضعف هایی هم دارد که می تواند درادامه مسیر طولانی لیگ برتر به چالش های جدی تبدیل شود و ناگزیریم یادآوری کنیم مبادا موفقیت در دربی باعث پنهان ماندن نقاط ضعف مزبور شود و استقلال قربانی غرور و خوش بینی بیش ازحدگردد.... انشالله درآینده ازاین ضعف ها سخن خواهیم گفت اما امیدواری ما به این است که باتوجه به اینکه اکثربازیکنان محروم و یامصدوم درخدمت تیم قرارگرفته اند ، استقلال بلحاظ فنی هرچه سریعتر ترکیب اصلی خودرا بشناسد و از ضریب اشتباهات عناصردفاعی اش کاسته شود هرچند که اگر منصفانه بنگریم باید اعتراف کنیم که همین خط دفاعی یکی از عوامل فتح دربی بوده است.

 

اکنون استقلال در آستانه بازی حساس با تراکتورسازی قراردارد... مصافی که درشهر تبریز برگزارمی شود و برای هر تیمی یک بازی دشوارتلقی می گردد.

 

استقلال این شانس را دارد که با کسب 3 امتیاز بازی جایگاه خود را بعنوان یک مدعی درجدول تثبیت نماید و چشم به بازی رقیبان دیگر داشته باشد... رقیبانی همچون پرسپولیس که دربی را واگذارکرده است و صدرنشین لیگ برتر یعنی ذوب آهن که درگیر و خسته از لیگ قهرمانان می باشد... البته ازسپاهان هم نباید غافل گردید زیرا قلعه نویی هم نشان داده است که می تواند تیمهای تحت هدایت خویش را ازمیانه فصل و بتدریج درکورس قهرمانی قرار دهد.

 

 بلحاظ فنی استقلال بازهم می تواند درشهر تبریز و درورزشگاه مالامال ازتماشاگر میزبان به گل برسد زیرا از داشتن مهاجمانی بهره می برد که قادرند هردروازه ای را فتح کنند و هرحریفی را درهم بشکنند اما کادرفنی استقلال بخوبی میداند درتبریز کارراحتی ندارد و ناگزیراست برنامه دفاعی استقلال را بخوبی طراحی و اجرا نماید.

 

بازگشت مصدومانی همچون جباری و روانخواه به ترکیب اصلی استقلال و حضور بازیکنی همچون مبعلی درکنار آنها می تواند دست وبال کادرفنی را برای اتخاذ تاکتیک های متنوع تر باز بگذارد تا مهاجمان استقلال بهتر تغذیه شوند و موقعیت های بیشتری فراهم سازند.

 

 نتیجه بازی استقلال با تراکتور سازی دراین مقطع حساس لیگ برتر می تواند همچون دربی 69 باعث خیزش مجدد استقلال برای تسخیر صدرجدول باشد تا آبی پوشان بلحاظ فنی ونیز روحی – روانی به " خودباوری " برسند که می توانند دراین فصل به قهرمانی لیگ برتر فکرکنند و به کمتر ازآن راضی نشوند...!

  

استقلال هرچند دراواخرفصل گذشته دچار بحران مدیریتی گردید و درفصل نقل و انتقالات با همین بحران سپری کرد وبرخی ازبازیکنان کلیدی اش را هم ازدست داد اما خوشبختانه دراختیار افرادی قرارگرفت که حاضرند زندگی و اعتبار خود راهم فدای استقلال و هوادارانش نمایند... با این وصف استقلال می تواند با فاکتور " عشق " درکنار فاکتورهای لازم دیگر به تیمی تبدیل گردد که کابوس تمامی حریفان باشد و دروازه هرحریفی را بگشاید...... والسلام.

 

 به امید کسب 3 امتیاز از تبریز...... انشالله

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
55ع8ه8هن8هن9ه9ه9ه9ه9ه9ه99ه9ه9ه9ه9ه9ه9ه9ه9ه9ه9

NNNHNL;KJNUKLYNKML;GTNJKGHKJLGJGKLJBLKGJNKLTGJBLKTJBNKLJLBKGJBKLGJBKLJGKJGKLJGKGJGJBKGJBKGBKLJGKBLGKBJGKBJGFBKJGKJBJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ