استقلال - راه آهن ، تحت الشعاع دربی 66

سلام برهواداران استقلال و آبی دلان:

 

درمورد بازی امروز استقلال - راه آهن یادآوری چندنکته ضروری است:

 

1 - قطعا بازی امروز استقلال همچون سالیان قبل تحت تا’ثیر شدید دربی قراردارد و به همین لحاظ احتیاط و محافظه کاری دراین بازی حرف اصلی را میزند... حتی فشار کادرفنی هم صرفا تاحدودی می تواند بازیکنان را به تلاش بیشتر وادارد و با عنایت به این معضل که ریشه تاریخی دارد ، همین موضوع می تواند نقطه ضعف اصلی استقلال دربازی فردا باشد!

 

2 - با لحاظ کردن این موضوع منطقی بنظر می رسد که کادرفنی استقلال از بازیکنان 2 اخطاره یااصولا بازی نگیرد ( و یا کمتر بازی بگیرد ) و روی انگیزه و توانایی دیگر بازیکنان که دارای چنین مشکلاتی نیستند حساب کند تا درپایان بازی درآه و حسرت باقی نماند!... البته مشکلات استقلال فقط بازیکنان 2 اخطاره نیست زیرا امکان دارد بازیکنی حتی یک اخطارهم نداشته باشد ولی بدلیل ترس از مصدومیت بازهم نتواند ( بخوانید نخواهد) بازی معمولش را مقابل حریف انجام دهد!.... اگر دقت کرده باشیم بخوبی متوجه می شویم که استقلال دربازی های خود محکم بازی میکند و اگراین حربه ازاین تیم گرفته شود می تواند در نتیجه بازی تا’ثیرگذارباشد.

 

3 - حریف استقلال تیمی است که درنیم فصل دوم خوب نشان داده و برای امتیاز گرفتن ازاستقلال انگیزه های فراوان دارد... اصولا هرگاه تیمی صدرنشین بلامعارض لیگ برتر می گردد تمامی تیمهای مقابلش برای امتیازگرفتن از صدر نشین کوهی ازانگیزه هستند و لذا راه آهن و سرمربی باتجربه اش ( یاوری ) هم از این قانون نانوشته مستثنی نیستند ضمن اینکه آنها بخوبی از این نقطه ضعف استقلال آگاهی دارند و سعی میکنند تا از همین روزنه فشار بیاورند تابه هدف برسند.

 

4 - استقلال در نیم فصل دوم نشان داده است تیمی نیست که متکی به چند بازیکن باشد و لذا نباید از بازی ندادن چندبازیکن اصلی خود و درورزشگاه آزادی هراسی داشته باشد... مهم حاکمیت یک تفکر منطقی ازسوی کادرفنی و سرمربی تیم بر جریان بازی است تا اگر استقلال همچون بازی با استقلال اهواز به گل رسید بتواند ازداشته هایش نهایت استفاده را ببرد.

 

5 - باتوجه به مورد 4 آنچه که اهمیت دارد زدن گل اول بازی است.... به ثمررسیدن گل اول در بازی امروز بسیارتعیین کننده است.... اگر استقلال سعی کند گل اول را بزند بازهم ممکن است همچون بازی با حریف اهوازی به اداره بازی پرداخته و درادامه نیم نگاهی هم برای گل های بعدی داشته باشد ولی درصورت گل خوردن دیگر نمی توان باجیب خالی بازی را اداره کرد!... درآنصورت استقلال باید بکوشد تا در آستانه دربی از یک شکست خانگی بگریزد و تا زمانیکه به گل مساوی و یا پیروزی نرسد امکان هر اتفاقی وجوددارد.

 

6 - یک نقطه قوت استقلال دربازی امروز هواداران استقلال هستند. آنهامی دانند که اگراستقلال گل اول راهم دریافت کند توانایی به ثمررسیدن گل های بیشتری را دارد و لذا با تمام قوا از تیم حمایت میکنند.

 

7 - بجاست ازیک نقطه قوت دیگر استقلال هم دربازی امروزبگوییم... این نقطه قوت " انگیزه " های بازیکنانی هست که احتمالا در ترکیب اصلی و بجای بازیکنان 2 اخطاره قرارمی گیرند... آنها به یقین می خواهند خودرا قبل ازدربی نشان دهند تا شانس و اقبال خود را برای قرارگرفتن درترکیب اصلی دربی بیفزایند و اتفاقا این نقطه قوت استقلال می تواند برای کادرفنی استقلال کاررا راحت کند بخصوص برای امیرقلعه نویی که استاد انگیزه دارکردن چنین بازیکنانی برای بازی های بزرگ است!....

 

به امید پیروزی استقلال

/ 2 نظر / 10 بازدید
امین

سلام ممنون بابت نوشته های خوبتون من همیشه وبلاگ شما رو چک میکنم! ممنون بابت اینکه لینک وبلاگ رو داخل یاهو واسم میفرستین! به امید قهرمامی... موفق باشید

مجید

سلام امین جان: تشکر از شما که لطف دارید به من. به امید قهرمانی استقلال درلیگ برتر و آسیا... انشا’الله.