سایه روشن های امیدواری

سلام برهواداران استقلال و آبی دلان:

بازیهای این هفته خواه ناخواه تحت الشعاع بازی اصفهان قراردارد یعنی بازی سپاهان - پرسپولیس.

 

بازی مزبور بدلایل مختلف حساس ترین بازی روز آخر نیم فصل بشمار می رود... سپاهان می خواهد جای خود را در صدر جدول ازذوب آهن پس بگیرد و پرسپولیس هم می تواند با 3 امتیاز این بازی جزو طلایه داران لیگ برتر قرارگیرد و بعنوان یک مدعی مطرح باشد.

  

البته پرسپولیس و سپاهان اهداف پنهانی راهم دراین بازی خواهندداشت!... پرسپولیس درصورت پیروزی می تواند انتقام خودرا ازشخصی بگیرد که شکست های متوالی چند فصل سابقش را در شهرآوردهای تاریخی تهران رقم زده است و قلعه نویی هم می خواهد افسانه شکست ناپذیری خود را درمقابل قطب قرمز فوتبال ایران و این بار با سپاهان استمرار بخشد.

  

البته بدلیل اینکه سپاهان یک رقیب بسیارجدی برای استقلال این فصل است شاید پیروزی قلعه نویی برای بسیاری از هواداران استقلال خوشایند نباشد و ازطرفی برد پرسپولیس هم برای هواداران استقلال قابل تحمل نیست چون در صورت حتی تساوی استقلال مقابل پیکان ، رقیب سنتی ما حتی می تواند با 1 امتیاز بیشتر بالاترازاستقلال قرار گیرد! 

 

بنابراین بنظرمی رسد که بهترین نتیجه بازی دیارزاینده رود برای هواداران استقلال این باشد که هردوتیم امتیازات را تقسیم نمایند.

و اما بازی استقلال - پیکان

---------------------------

  

 

استقلال حتی با پیروزی مقابل پیکان هم نمی تواند ازمکان سوم جدول بالاتر رود اما اگر پرسپولیس 3 امتیازبازی فردا را بدست آورد و استقلال هم درمقابل پیکان شکست بخورد تامکان پنجم جدول تنزل می نماید!... این اتفاق بمعنی بروز یک بحران عمیق و یاشعله ورشدن آتش زیرخاکستری است که دراواخر نیم فصل اول گریبان استقلال را گرفت و رهانکرد!

 

اگر بخواهیم با قضایای استقلال با توجه به داشته های فنی و انسانی اش ( منظورپرسنل فنی است نه بازیکنان ) بطور واقع بینانه برخورد نماییم باید در شروع مجدد لیگ برتر اذعان کنیم که استقلال راه دشواری برای تجدید قهرمانی خود درپیش دارد که همت و تلاش وافری را می طلبد... البته همواره فاکتورهای " همت " و " تلاش " و ... نمی تواند حلال مشکلات باشد چون فاکتور های دیگری هم می بایست برای موفقیت دراختیارباشند.... هواداران بارها و بارها ازنقص و کاستی های فنی و دانش وتجربه کادر فنی استقلال سخن گفته اند... نمی توان همه این هواداران را " شخص پرست " و " هوادار قلعه نویی "  نامید!... همان فاکتورهایی که متاسفانه ( سهوا و یاعمدا) در زمان تعیین کادرفنی استقلال لحاظ نگردیدند تا بجایی رسیده ایم که درکمرکش لیگ برتر بایستی برای تثبیت رتبه سوم جدول بجنگیم و هفته بعدهم دراصفهان حساس ترین بازی خود را در مقابل رقیبی انجام دهیم که همچون یک گرگ گرسنه درانتظار دریدن قهرمان فصل قبل است!

  

شاید هنوز دیرنشده باشد اگر مرفاوی و همکارانش ( منجمله مولر ) طرحی نو دراندازند و بانگاهی جدید استقلال را مهیای مسابقات نمایند... اگر ازهمین بازی استقلال طعم شکست را بچشد و ازکورس عقب بماند جمع کردن حواشی و رفع و رجوع کردن بحران های استقلال ازهرشخصی برنمی آید و بقول معروف گاو نر میخواهد و مردکهن.

 

ازدیدگاه فنی بشخصه اعتقاددارم که استقلال بایستی در این مقطع زمانی اولویت را به استحکام ساختاردفاعی تیم بدهد و برنامه های تهاجمی اش را برهمین اساس پی ریزی نماید... گل هایی بدی که استقلال دربرخی بازی های اخیر دریافت کرده است بلحاظ روحی - روانی ( و حتی فنی ) همچون تیرهای خلاصی بوده است که کمراستقلال را شکسته است...درواقع استقلال بایستی برای باقیمانده این فصل و بعنوان یک اصل راهبردی ، تلفیقی از فاکتورهای " احتیاط " و " شجاعت " را بکار گیرد و هواداران هم نبایستی همواره انتظار یک " بازی زیبا " را داشته باشند تا تیم بتواند امتیازات را جمع کند.

  

البته این موضوع هنری است که امیدواریم مرفاوی و کادرفنی استقلال ازعهده آن برآیند... انشا’الله.

 

به امید پیروزی استقلال درمقابل پیکان

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
.:: حامد ::.

مجید جون من دیگه به این تیم امیدوار نیستم. قهرمانی امسال مالیده... جوش بازیهای آسیایی رو می زنم. با این مربی اوراقی و بازیکنای بی غیرت می ترسم تو آسیا بازم آبرومون بره... دعا کن یه زلزله بیاد تو استقلال ...