اصفهان ، مرکز ثقل هیجان (2)

 بخش دوم – باید ها و نباید ها

 

 

1 – اهمیت بازی مستقیم :

  

یکی ازخصوصیات مثبت استقلال درفصل جاری این بوده است که دربازی های مستقیم موفق ترازسالیان اخیر عمل کرده است و به همین دلیل است که اکنون بالای سرذوب آهن قراردارد... استقلال اکنون یک فرصت طلایی درپیش دارد که با برنده شدن دریک بازی مستقیم  ناکامی های هفته های اخیررا جبران کرده و با اختلاف 4 امتیاز از حریف درصدرجدول قراربگیرد و قطعا در اینصورت شانس قهرمانی خودرا بشدت افزایش داده است.

  

اگر قضایای ناکام ماندن استقلال را درکسب عناوین قهرمانی هایش در زمانیکه درکورس قرارداشته است آسیب شناسی نماییم ( که اینکاررا قبلا انجام داده ایم ) بخوبی درمی یابیم که یکی ازعلت های مهم آن همانا ناکام بودن در بازی های مستقیم بوده است... درواقع اگراین مهم تحقق می یافت تمامی علل دیگر ( منجمله جنگ روانی حریفان) تا’ثیرات مخرب خودرا ازدست میداد و نمی توانست مانع تحقق قهرمانی استقلال گردد.

  

2 –  ضرورت تعدیل شدن انتظارات هواداران:

 

نکته مهم دیگری وجوددارد که یادآوری خلاصه آن ضروری است. استقلال پس از 5 بازی ابتدایی این فصل ناگهان جهش کرد ،  اوج گرفت ، صدرنشین شد و هوادارانش را با نمایش بازی های زیبا و گل های فراوان به آسمان ها برد ولی درنیم فصل دوم و در4 بازی اخیر دچارافت گردید. البته اکنون ما بدنبال دلایل آن نیستیم ولی این موضوع برای تمامی تیمهای قدرتمند درتمام نقاط دنیاوجوددارد.... این واقعیتی است که هواداران استقلال ( مانند هرتیم دیگری ) باید بپذیرند و باآن کنارآیند. بطورخیلی خلاصه عرض میکنم که دراین مقطع " انتظارات " هواداران می بایست متعادل گردد زیرا تاپایان لیگ نمی توان انتظارداشت که بازهم استقلال همچون سابق بدنبال رکوردشکنی باشد.... البته معقول و منطقی هم نیست که کادرفنی و آبی پوشان دربازی های باقیمانده و بخصوص بازی با ذوب آهن از " ترس " باخت به " تساوی " بیندیشند اما هواداران هم نباید انتظارداشته باشند که نمایش استقلال درچنین بازی های حساسی براساس یک تفکر کاملا هجومی و بی محابا شکل بگیرد.

 

3 – حریف بیش ازاستقلال دچاراسترس است!

 

بطورخیلی خلاصه می گوییم که برخلاف نظربرخی ازکارشناسان و اصحاب رسانه ها این حریف استقلال است که دربازی فردا بیش از استقلال دچاراسترس است. دلایل آن کاملا مشخص است زیرا برای ذوب آهن که درجدول لیگ برتر بلحاظ امتیازی و تفاضل گل پایین ترازاستقلال قرارگرفته است تنها یک شانس فوق العاده وجوددارد که دریک بازی خانگی مستقیم قادرباشد ازاستقلال یک مغلوب بسازد و بایک تیر دونشان بزند!....  هم بلحاظ امتیازی برترازاستقلال گردد و هم اینکه ابتکارعمل را ازدست حریف صدر نشینش خارج سازد زیرا نتیجه تساوی باعث میگردد بازهم " ابتکارعمل " تا پایان فصل دست استقلال باشد و ذوب آهن بدنبال حریف بدود!..... بااین توضیح می توان دریافت که اگر امیرقلعه نویی و آبی پوشان دربازی فردا بیش ازسابق هشیارباشند می توانند از " نیازحریف " به پیروزی و بایک بازی منطقی و هشیارانه ،  پلی برای پیروزی بسازند.... دراینکه نتیجه تساوی برای ذوب آهن دریک بازی خانگی که آخرین فرصت تسویه حساب با رقیب اصلی است یک  " باخت " محسوب می گردد هیچ تردیدی نیست و تاءکید می کنیم که امیرقلعه نویی و آبی پوشان می توانند بخوبی ازاین موقعیت استفاده نمایند. البته این موضوع راهم باید درنظربگیریم که نتیجه تساوی هم نمی تواند برای استقلال " برد " بحساب بیاید اما باتوجه به توضیحات فوق الذکر همین که بلحاظ امتیازی بالاتر ازرقیب قرارگرفته است می تواند استقلال را درادامه راه باقیمانده لیگ برتر یاری کرده و بلحاظ روحی – روانی هم برتر ازرقیب باشد.

 

4 –  ضرورت تعادل میان " شجاعت " و " منطق":

 

یکی ازخصوصیات مثبت قلعه نویی درسالیان اخیرودراستقلال این بوده است که همگان ( حتی مخالفانش ) وی را مربی شجاع و ریسک پذیر می دانند و اتفاقا درزمانیکه این ریسک و شجاعت جواب داده است مورد تحسین همگان قرارگرفته است. درسال سوم حضور وی دراستقلال ایشان توانست تعادلی میان دومقوله " شجاعت " و " منطق " برقرارسازد و دربرخی ازبازی ها که لازم نبود بی محابا به آب و آتش نزد تا بتواند به عنوان قهرمانی دست یابد. بنظرنمی رسد که فاکتورهای مزبور دراین فصل هم درجود قلعه نویی کمرنگ شده باشد و دلیل عمده آن نمایش بی نظیرآبی پوشان و آمار گلزنی و رکوردشکنی استقلال دربازی های این فصل بوده است اما آنچه که درحال حاضر اهمیت وافر دارد این است  که امیر بتواند دربازی های " حساس و تعیین کننده " بازهم ازهمان 2 فاکتور مزبور بهره گرفته و با یک " ترکیب بهینه " و بااستفاده از قابلیت های فنی خویش ازآن نهایت استفاده را ببرد.

 

5 –  نکته پایانی:

  

 درپایان امیدواریم که امیرقلعه نویی دربازی فردا مسایل دیگری راهم لحاظ نماید که برای هواداران ازاهمیت خاصی برخورداراست.... استقلال دربازی های اخیر دچارافت شد و امتیازات برخی ازبازی هارا به حراج گذاشت و فاصله امتیازات خودرا با رقیب اصلی اش کاهش داد و.... که البته نمی توان همه این جریانات را بطورکامل جزئی ازفوتبال دانست... قطعا اشتباهاتی هم درکارامیر و آبی پوشان بوده است که تجزیه و تحلیل آن دراین نوشتار نمی گنجد. می توان با جمعبندی نظرات بسیاری ازهواداران استقلال دربازی های اخیر به این نتیجه رسید که بعنوان مثال مواردی همچون " ترکیب اصلی " و " تعویض ها " و " استفاده ازبرخی بازیکنان"  جزو مواردی هستند که استقلال ازاین بابت لطمه خورده است و بی تردید دود آن درچشم هواداران و حتی شخص امیرقلعه نویی رفته است!

 

امیدواریم که بازی با ذوب آهن پایان بخش تمامی موارد مزبور و طلیعه گر قهرمانی استقلال دراین فصل باشد.... انشاءالله.

/ 1 نظر / 8 بازدید
سینا مرندی

[گل][هورا][گل][هورا][گل][هورا][گل][هورا] همین حالا آماده تبادل لینک با شما هستم لینک زیر را با عنوان"استخدام بازاریاب با پورسانت 50 درصد" در پیوند یا همان لینکستان وبلاگ خود قرار دهید و به بنده اطلاع دهید تا لینکتان را حداکثر تا یک روز بعد قرار دهم. مرسی (لطفا دقیقا لینک زیر را اضافه فرمایید) www.tablighkar1.blogfa.com/post-19.aspx [گل][هورا][گل][هورا][گل][هورا][گل][هورا] سلام استخدام بازار یاب برای سایت تبلیغاتی www.tablighkar.com با پورسانت حداقل 50 درصد به صورت مستقیم برای شخص بازار یاب. به آدرس زیر مراجعه کنید www.tablighkar1.blogfa.com/post-19.aspx یا به ایمیل زیر پیام ارسال کنید تا توضیحات کامل خدمتتان ارائه شود. sinabin@gmail.com 09122897197 09356386894 09124786700 www.Tablighkar.com