عزم جدی استقلال برای صعود به قله ، پیکان 1 ---------- استقلال 3

 

سلام برهواداران استقلال و آبی دلان 

 

 

 

 

هفته قبل که استقلال استیل آذین را با نتیجه 1 - 3 شکست داد فقط ازنتیجه راضی بودیم نه ازبازی و حتی بار انتقاد برخی از هواداران بر تحسین استقلال می چربید چون انتظارنداشتیم بعداز حدود 40 روز تعطیلی و دارابودن فرصت کافی برای بازسازی تیم محبوب چنین نمایشی داشته باشیم.

  

البته بارها و بارها مردکهنه کار و موسپید نیمکت فنی استقلال یعنی منصور پورحیدری قول داده بود که استقلال در میانه فصل به انسجام لازم خواهد رسید اما نگرانی هواداران این بود که مبادا فرصت ها ازدست برود.....و اما امروز:

 

 امروز استقلال همان نتیجه هفته قبل را گرفت ولی با صلابت تر به 3 امتیاز بازی رسید و نمایش بهتر و انسجام بیشتری هم داشت و بعلاوه نشان داد که می توانیم در ادامه راه لیگ امیدوارانه تر به تیم محبوب بنگریم و آن را یک مدعی جدی بدانیم.

  

البته ازاین نکته نباید غافل شویم که در 2 هفته اخیر تیمهای دیگر هم تاحدودی برای ما بازی کرده اند... ذوب آهن در سراشیبی قرارگرفته و علی الخصوص 2 هفته متوالی است که از 2 بازی خانگی اش هیچ امتیازی دشت نکرده است!

  

نتیجه بازی امروز ذوب آهن که بعداز چندین سال شکست در دربی اصفهان را پذیرفت بنفع استقلال بود هرچند که تساوی دربی مزبور هم می توانست بنفع ماباشد... دراین هفته برخلاف هفته قبل نزدیک ترین رقبای استقلال که تراکتور و مس کرمان می باشند به امتیازات کامل بازی رسیدند اما بدلیل کسب 3 امتیاز در شهر قزوین ، جایگاه آبی ها با تیم های مزبور تعویض نشد و همچنان بر جایگاه دوم جدول جلوس کرده ایم و نیم نگاهی هم به بازی تعویق افتاده سپاهان داریم که با قلعه نویی در کمرکش فصل خیز خودرا برای صدرنشینی برداشته است.

 

 قبلا هم گفته ام برطبق سوابق و آمارهای گذشته سپاهان یکی از جدی ترین مدعیان قهرمانی است زیرا جنس تیم های قلعه نویی بگونه ای است که در میانه فصل و آرام آرام خیز خودرا برای صدرنشینی برمی دارند.

  

ضمن احترام به ارزش های فنی ابراهیم زاده ، هرچند ایشان در رقابت های آسیایی و تابحال موفق تر از رقیب همشهری اش بوده است اما بارها نشان داده است که با تیم تحت هدایتش فاقد یک شخصیت باثبات در صدر جدول لیگ برتراست!

  

قبل ازبازی باپیکان گفته بودم که اگر استقلال نتواند امتیاز کامل بازی با پیکان را در قزوین بدست آورد به احتمال زیاد جایگاه خود را در جدول ازدست می دهد که با نتیجه بازی های امروز متوجه می شویم که اگر استقلال شکست خورده بود تا رده پنجم جدول نزول می کرد و حتی درصورت تساوی هم به رده چهارم جدول می بایستی رضایت می داد!

 

  

به بازی امروز استقلال باز می گردیم:

 

  

طالب لو دریک روز خوب هواداران و کادرفنی را به آینده ای بسیاربهتر نوید داد و خط دفاعی استقلال هم علیرغم برخی اشتباهات نسبت به بازی قبل بهترنشان داد... خط میانی استقلال بخصوص دسوزا و مبعلی و حضور فعال منتظری در جناح راست استقلال باعث شدند که تاکتیک و برنامه استقلال ازحالت تک بعدی " ارسال درعمق " خارج شده و متنوع گردد بنحویکه گل های اول و دوم استقلال در کناره های زمین استارت خورد تا این " نقطه قوت تاریخی " استقلال که ارسال از جناحین می باشد و ازبازی تک ضرب و سرعتی بازیکنان جناحین + عناصر خط میانی استقلال و سانترهای طلایی نشات می گیرد به رخ لیگ و حریفان کشیده شود تا گل های اول و دوم استقلال ازهمان جناح ساخته و پرداخته شود و گل سوم استقلال هم از یک ضربه طلایی ایستگاهی و ضربه سر عمران زاده بروید.

 

 

هرچند فرهاد مجیدی دراین بازی گلی به ثمرنرسانید و کمرنگ تراز هفته قبل نشان داد اما مشغول کردن دفاع حریف و ایجاد فضا برای دیگر مهاجمان استقلال و ظیفه ای بود که بخوبی از انجامش برآمد.

  

بنظر می رسد که آقای مظلومی ترکیب اصلی تیم خودرا بهتر ازسابق شناخته است بخصوص ترکیب خط دفاعی را که در 2 بازی متوالی از منتظری بعنوان دفاع راست استفاده می کند و انصافا منتظری هم نشان داده است با این پست بیگانه نیست و حتی در حملات مشارکت جدی دارد.

 

 با بازگشت درخشان سیدصالحی به جمع مهاجمین می توان بااطمینان از رقابت شدید مهاجمان استقلال سخن گفت و قطعا استقلال با این بارتهاجمی و درصورت رقابت سالم بازیکنان این پست ، به تمامی حریفان بعدی چنگ و دندان نشان می دهد!

 

 استقلال دربازی هفته آینده برای ازدست ندادن جایگاه دومی خود چاره ای بجز قربانی کردن نفت درتهران ندارد زیرا بازی حساس استقلال که می تواند برای لیگ هم بنوعی سرنوشت سازباشد نبرد گلادیاتورهای آبی و زرد درشهراصفهان است که می تواند بنوعی زلزله در صدر جدول لیگ برتر باشد...! نبرد استقلال و سپاهان و یا درواقع تقابل مظلومی و قلعه نویی.

 

 

 اگر استقلال بتواند همین روند صعودی خود را بلحاظ " نتیجه گیری " و " انسجام تیمی " ادامه دهد و بلحاظ روحی - روانی هم افت نکند و با ترمیم نقاط ضعف تیمی و فردی بازیکنان می توان امیدوار بود در بازی های باقی مانده لیگ برتر مدعی جدی قهرمانی بوده و نیم نگاهی هم به لغزش حریفان داشته باشد اما ازیک نکته هم نباید غافل شویم که استقلال در بازی 6 امتیازی ( سپاهان ) می بایستی در اصفهان بازی کند و لذا نمی تواند از کسب امتیازات خانگی غفلت نماید که مبادا این غفلت باعث پشیمانی خواهدبود!... ضمنا دربی 70 در نیم فصل دوم درپیش است و نتیجه آن ارتباطی با جایگاههای سرخابی ها درجدول ندارد... هرچند پرسپولیس درحال حاضر شرایط مناسبی درجدول ندارد اما موفقیت در دربی مزبور می تواند بمثابه سوخت موشک  برای پرتاب استقلال به صدر جدول عمل نماید و علاوه برآن اردوگاه آبی ها را بلحاظ روحی - روانی تقویت خواهدکرد...

  

نکته دیگر اینکه خوشبختانه نزدیک ترین تعقیب کننده های استقلال در جدول لیگ برتر ( مس کرمان - تراکتور ) بازیهای دور برگشت خود بااستقلال را در ورزشگاه آزادی انجام خواهند داد و لذا استقلال می تواند از این امتیاز برای فاصله گرفتن از آن تیم ها به تمام و کمال استفاده نماید....  والسلام.

 

آبی دل باشید و خدانگهدارتان

/ 0 نظر / 25 بازدید